Prosimy zainteresowanych rodziców/prawnych opiekunów o składanie podań na gimnastykę korekcyjną dla swojego dziecka w terminie do 9 września 2016 r. do sekretariatu szkoły lub p. Wiolety Labus.
Podręczniki na rok szkolny 2016/2017
Podajemy do wiadomości wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017. Przypominamy, że:
- bezpłatne podręczniki wraz z ćwiczeniami otrzymają uczniowie klas: 1, 2, 3, 4 i 5,
- w klasach 1-5 podręcznik do religii należy zakupić we własnym zakresie,
- w klasach 4-5 podręczniki do języka niemieckiego należy zakupić we własnym zakresie,
- w klasie 6 wszystkie podręczniki należy zakupić we własnym zakresie.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
Informujemy, że uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się
24.06.2016r. o godz. 9.00.
Rekrutacja do klas pierwszych - dzieci spoza obwodu szkoły
Informujemy, że od 10 czerwca 2016 r. rozpoczynamy nabór kandaydatów do klas pierwszych zamieszkałych poza obwodem szkoły.
Poniżej przedstawiamy kryteria i harmonogram naboru oraz wniosek o przyjęcie do szkoły:
Kryteria_i_harmonogram_rekrutacji_szkoly_podstawowe.pdf
wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_klasy1(1).doc
Półkolonie letnie
Informujemy, że na terenie szkoły zorganizowane zostaną półkolonie letnie w następujących terminach:
I turnus: 27 czerwca - 8 lipca
II turnus: 11 lipca - 22 lipca
III turnus: 25 lipca - 5 sierpnia
Zapisy na półkolonie prowadzi pedagog szkolny we wspólpracy z wychowawcami klas na podstawie regulaminu: Regulamin_rekrutacji_na_polkolonie.doc
27 maja (piątek) - dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Przypominamy, że 27 maja (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Wrocław - wycieczka dzieci ze świetlicy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wrocław - wycieczka dzieci ze świetlicy.
Basen już czynny
Z przyjemnością informujemy, że od dzisiaj tj. 17 maja 2016 r. basen został uruchomiony. Zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania.
Szczegółowy harmonogram pracy basenu zamieszczony jest w zakładce Obiekty sportowe.
Finały Okręgowe w Grach i Zabawach Ruchowych klas II i III
- 25.04.2016 odbyły się Finały Okręgowe w Grach i Zabawach Ruchowych klas II i III.Klasa II w składzie :1.Martyna Sośnierz2.Zuzia Pasamonik3.Anita Kowalska4.Dominika Graczyk5.Dawid Pragnący6.Dawid Mostowy7.Dominik Sakwa8.Adrian Cabaj
pod opieką pani Magdaleny Kapuśniakpod opieką pani Wiolety Labus.
Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji zajęliśmy III miejsce w Finałach Okręgowych.Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pozwalali nam przygotować swoje pociechy i wszystkim dzieciom,
które uczęszczały na treningi.
Sztafeta triathlonowa
- Informujemy, że 23.04.2016 nasza szkoła startowała w sztafecie triathlonowej.Drużyna w składzie:
zajęła III miejsce.
Jedyna drużyna dziewcząt zajęła VI miejsce:1. Latos Anna - pływak 200m2.Baldy Aleksandra - rower 4000m3.Karcz Marysia - bieg 1000mOpiekun Wioleta LabusGratulujemy!
Szkolny system nagłośnienia
W okresie od października 2015 do marca 2016 r. w naszej szkole trwały prace związane z instalacją systemu nagłośnienia. Posłuży on m.in. do poprawy bezpieczeństwa uczniów i pracowników szkoły oraz zaktywizuje podopiecznych do prowadzenia audycji radiowych. System ten zainstalowany jest we wszystkich pomieszczeniach szkoły oraz w obiektach sportowych.
Nasz projekt powstał przy wsparciu finansowym ArcelorMittal Poland Spółce Akcyjnej, której serdecznie dziękujemy.
Książki naszych marzeń - LIST PANI IRENY KOŹMIŃSKIEJ DO RODZICÓW - TO WARTO PRZECZYTAĆ!
Drodzy Rodzice
Każdy z nas pragnie dla swego dziecka dobrego dzieciństwa i szczęśliwej przyszłości. Ale czy wiemy, jak to osiągnąć? Jak sprawić, by dziecko wyrosło na człowieka zdrowego emocjonalnie, samodzielnego i mądrego, otwartego na ludzi, dobrze radzącego sobie we współczesnym świecie, umiejącego wykorzystywać swoje predyspozycje i uzdolnienia? Wiele zależy od nas, rodziców.
Dzieciom przede wszystkim potrzebna jest nasza ciepła, cierpliwa obecność i przewodnictwo - rozmowy, współczucie i wsparcie, kształtowanie dobrych nawyków, ostrzeżenia, ćwiczenia w mówieniu i myśleniu, a także nasz własny przykład. To daje im wiarę w swoje siły, a także poczucie oparcia w rodzinie.
Rodzice, którym zależy na dobrym wychowaniu dziecka, wiedzą, że nie da się tego zrobić, nie poświęcając mu osobiście czasu, nie tłumacząc, nie czytając. Dziecko bowiem uczy się życia, obserwując swych najbliższych w milionach codziennych sytuacji i wspólnych zajęć. To ich styl życia, ich język i ich wartości przejmuje.
Wychowanie nie może polegać jedynie na reagowaniu na dziecięce błędy i karach za złe zachowanie. Przecież dziecko samo z siebie zwykle nie wie- bo i skąd miałoby wiedzieć? - co jest dobre, a co jest złe, dopóki mu tego spokojnie i wielokrotnie nie wytłumaczymy.
Dlatego starajmy się spędzać z dzieckiem jak najwięcej czasu. Im więcej go dla dziecka wygospodarujemy, tym lepiej. Będzie mu łatwiej odnaleźć się i mądrze poruszać we współczesnym świecie pełnym hałaśliwych atrakcji, fałszywych wartości i prawdziwych zagrożeń: od palenia papierosów i picia alkoholu, po wczesny seks, narkotyki i działania aspołeczne.
Dzieciństwo nie polega na kolekcjonowaniu gadżetów, lecz dobrych chwil z rodziną, dobrych wzorców i wartości, takich jak miłość, szacunek, poczucie bezpieczeństwa, radość.
Można wiele zrobić, codziennie czytając dziecku. Od urodzenia, gdyż zanim zacznie ono mówić i czytać, powinno się dobrze osłuchać z językiem i zbudować jak największy zasób słów, które rozumie. Ważne jest czytanie chłopcom, gdyż ich umiejętności językowe rozwijają się wolniej. Czytanie dziecku rozbudza jego wyobraźnię, dostarcza mu emocji i radości, poszerza wiedzę o świecie, przynosi dobre wzorce zachowań. Dzięki głośnemu czytaniu nauka w szkole będzie dla niego łatwiejsza i przyjemniejsza. Nie porzucajmy czytania, gdy dziecko potrafi już czytać samo. Rytuał głośnego czytania może trwać nawet wtedy, gdy jest już ono w gimnazjum. Codzienne czytanie to wspólnie spędzony czas, stałe wzmacnianie więzi i wzajemnego zaufania, a także doskonalenie najważniejszej społecznej kompetencji - sprawnego posługiwania się językiem. Język to klucz do dobrej komunikacji z ludźmi i do samodzielnego zdobywania wiedzy. Czytanie jest jak witamina i szczepionka. Dzieci, którym czytamy, są mądrzejsze, znacznie bardziej odporne na toksyny współczesnej kultury i znacznie lepiej poradzą sobie w życiu.
Dlatego czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie!
Autorką listu jest pani Irena Koźmińska
Prezes fundacji ABCXXI”- Cała Polska czyta dzieciom.Drodzy Rodzice!
Polecamy także listę książek do czytania dzieciom: Zlota_Lista-_05.04.2016-_edyt.pdf
Archiwum Aktualności