Uczniowie klas piątych w roku szkolnym 2023/2024 zrealizowali zadania w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Ludzie listy piszą." Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie biorą udział w różnorodnych projektach i rozwijają swoje zainteresowania.
"Ludzie listy piszą"
Ogólnopolskie Wybory Książek
Podajemy wyniki wyborów najpopularniejszych wśród naszych uczniów książek w trzech kategoriach wiekowych:
Zachęcamy do zapoznania się z wynikami.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
- 51
Harmonogram pracy basenu w okresie wakacji (22.06-20.07.2024r)
Od 22.06.2024r (sobota) basen będzie czynny wg harmonogramu zamieszczonego poniżej. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00 basen dla dzieci i młodzieży z Dąbrowy Górniczej - wstęp za okazaniem legitymacji szkolnej. Serdecznie zapraszamy. Basen_wakacje_2024. odt 20240702104005210(1).pdf
Innowacja w kl. 4a - Laboratoria Przyszłości
Miejski konkurs pod hasłem „Wartość pieniądza we współczesnym świecie”
Miło nam poinformować, że 18 czerwca 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w podsumowaniu miejskiego konkursu pod hasłem „Wartość pieniądza we współczesnym świecie” w Technicznych Zakładach Naukowych w Dąbrowie Górniczej. W kategorii – prezentacja multimedialna na podium znaleźli się:
I miejsce – Bartosz Dubiel z klasy 8a
II miejsce – Natalia Kłoska z klasy 7a
III miejsce – Julia Dutkiewicz z klasy 7a
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
4
Certyfikaty
W ciągu całego roku uczniowie klas I-III realizowali zadania i podejmowali inicjatywy w ramach przystąpienia do ogólnopolskich programów edukacyjnych "Kubusiowi Przyjaciele Natury" oraz "Akademia Bezpiecznego Puchatka".
Celem programu było zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. Zadania obejmowały tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.
Wszystkie zadania zostały zrealizowane i zaliczone, czego efektem są Certyfikaty dla szkoły.
Wycieczka do Monalpi Alpaka Farm
W dniu 3 czerwca klasa 2 a i 2 b były na fantastycznej wycieczce w Monalpi Alpaka Farm. Miały przyjemność obcować z przemiłymi zwierzątkami. Przytulały, karmiły je i dowiedziały się ciekawych informacji ze świata alpak. Grill, zabawa i warsztaty na świeżym powietrzu dopełniły całości.
Szkolny wolontariat - Fundacja "HOPE"
Na początku czerwca po raz kolejny zbieraliśmy karmę i potrzebne akcesoria dla zwierząt, które znalazły swój azyl w Fundacji "HOPE- zapomniane zwierzęta". Fundacja z Zawiercia to znany nam punkt interwencyjny, gdzie poszkodowane zwierzęta mają szansę nie tylko na znalezienie schronienia, ale także właściwą opiekę i adopcję. Zebrana karma pozwala wolontariuszom ratować kolejne życie bezbronnych i krzywdzonych psów, kotów oraz innych zwierząt. Przeprowadzona akcja ponownie pokazała, jak wielką moc sprawczą ma społeczność naszej szkoły. Serdecznie Państwu dziękujemy za okazaną pomoc i zaangażowanie.
Szkolny Wolontariat w ZSP nr 7 wraz z opiekunem.
Życzymy słonecznych i radosnych wakacji.
Festyn Rodzinny - czerwiec 2024
Nowa galeria Festyn Rodzinny - czerwiec 2024 została dodana do albumu fotograficznego
16
XXII Międzyszkolny Piknik "Pamiętajcie o terenach zielonych..."
- 5
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli III miejsce w XXII Międzyszkolnym Pikniku "Pamietajcie o ogrodach...".
Gratulujemy!
Ogólnopolskie Wybory Książek
Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Ogólnopolskie Wybory Książek. W jej ramach kilkaset tysięcy uczniów z całej Polski wybierze swoje ulubione książki. I edycja akcji odbyła się w 2015 r. i wzięło w niej udział ponad 450 tys. uczniów.
Nasi uczniowie będą głosować 11 czerwca 2024 r.
Po zebraniu głosów wyniki opublikujemy na naszej stronie.
Cała Polska Czyta Dzieciom
Informujemy, że szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom (dalej: OTCD) to czytelnicze święto, które od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom oraz czytelnictwa i jest obchodzone w setkach placówek bibliotecznych oraz oświatowych w całym kraju. XXIII OTCD odbędzie się w dniach 1-7 czerwca pod hasłem: „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” nawiązującym do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren – „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”.
Informacje o wydarzeniach będziemy sukcesywnie zamieszczać na naszej stronie.
Warsztaty ekologiczne
W dniach 23-24 maja 2024r. uczniowie klasy 4b, 5a oraz 7b wzięli udział w terenowych warsztatach ekologicznych w Ogrodzieńcu - Podzamczu. Uczestnicy wyjazdu zwiedzali Zamek w Ogrodzieńcu i Wielką Warownię Szlaku Orlich Gniazd; Grodzisko na Górze Birów wraz z jaskiniami jurajskimi. Uczniowie poznali tajemnice Pustyni Błędowskiej - jej historię, procesy eoliczne oraz pustynną florę i faunę. Poniżej fotorelacja z warsztatów:
147
Gimnastyka umysłu - zajęcia świetlicowe
Nowa galeria Gimnastyka umysłu - zajęcia świetlicowe została dodana do albumu fotograficznego
6
Aplikacja pomoże wybrać uczniom zawód
W ramach projektu „Śląskie. Dla Zawodowców” powstała aplikacja, która ma ułatwić uczniom wybór profilu szkoły, w której chcieliby kontynuować edukację, a w przyszłości wybrać zawód
Aplikacja powstała przy współpracy z ekspertami z dziedziny edukacji i doradztwa zawodowego. Narzędzie jest skierowane do uczniów klasy VII - VIII szkoły podstawowej. Mogą z niego skorzystać również pozostali uczniowie zarówno ze szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych. Jest przydatne przy wyborze ścieżki edukacyjnej, która finalnie ma pomóc w wyborze zawodu. Aplikacja została oparta na Teorii Wielorakich Inteligencji dr Howarda Gardnera, która zakłada iż każdy człowiek posiada 8 rodzajów inteligencji, rozwiniętych w różnym stopniu u każdego z badanych. Po wypełnieniu kwestionariusza aplikacja pozwala na zapoznanie się z najmocniejszymi cechami ucznia oraz odpowiednio dopasowanymi zawodami, w których mógłby się specjalizować.
Są to Inteligencje:
- matematyczno- logiczna
- wizualno-przestrzenna
- słuchowa (muzyczno- rytmiczna, artystyczna)
- przyrodnicza (naturalistyczna)
- ruchowa (fizyczno- kinestetyczna)
- werbalna (językowa, lingwistyczna)
- interpersonalna (międzyludzka)
- intrapersonalna (wewnętrzna)
Aplikacja to kwestionariusz 80 twierdzeń z możliwością udzielania 4 rodzajów odpowiedzi, do których zastosowano skalę punktów od 1 do 4. Po wypełnieniu, następuje zsumowanie punktów. Uczeń otrzymuje wynik w postaci wykresu słupkowego wszystkich inteligencji. Inteligencje ułożone są od tej, która uzyskała najwięcej punktów do tej, która uzyskała punktów najmniej, z wyróżnieniem czterech przeważających rodzajów inteligencji. Kolejno, za pośrednictwem zastosowanego algorytmu, użytkownik otrzymuje informację na temat najlepiej dopasowanych do niego obszarów zawodowych wraz z opisem wchodzących w ich skład zawodów oraz szkół, które chciałby ewentualnie ukończyć, aby pracować w danym zawodzie.
Darmowa aplikacja informatyczna dostępna jest pod adresem internetowym: 4professionals.slaskie.pl
Festiwal Empatii
Festiwal Empatii to wydarzenie, które ma na celu zwrócić uwagę na wykluczenie i stygmatyzację społeczną na wielu płaszczyznach. Festiwal odbędzie się na terenie Fabryki Pełnej Życia 8 czerwca 2024 r.
8 czerwca Urząd Miasta zaprasza do trzech stref:
1 strefa – strefa Żywych Książek i warsztatów. To strefa, w której odbywają się spotkania z żywymi książkami, czyli z osobami, które z jakichś powodów są/były wykluczone społecznie lub stygmatyzowane społecznie – to jedyna niepowtarzalna możliwość być tak blisko problemu innego człowieka i poczuć go „na własnej skórze”. Jest to także strefa edukacyjna, ponieważ mieścić się tu będą również warsztaty poruszające temat przeciwdziałania radykalizacji. (strefa czynna w godzinach 12:00-17:00)
2 strefa – strefa organizacji. To w tej strefie można spotkać się z kilkunastoma podmiotami, które w różny sposób działają na rzecz przeciwdziałania wykluczeniom społecznym np. ze względu na płeć, orientację seksualną, narodowość, niepełnosprawność lub wiele innych elementów będących w naszym społeczeństwie przesłanką do dyskryminacji. (Strefa czynna w godzinach 12:00-17:00)
3 strefa – strefa koncertowo-widowiskowa – to strefa rozrywkowa festiwalu, która dostarczy uczestnikom niezapomnianych emocji! (Strefa czynna w godzinach 12:00-20:00)
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej realizuje program „AKTYWNY SAMORZĄD” finansowany ze środków PFRON
Archiwum Aktualności