• Weekendowa Akademia Kapitana Nemo.

• Zajęcia odbywać się będą w terminach: 11, 18, 25 września w godzinach od 16:00 do 18:00!

W programie akademii będą miały miejsce wszelkiego rodzaju animacje w wodzie,
            gry i zabawy dla dzieci pod okiem profesjonalnego animatora! Dla rodziców w tym czasie proponujemy skorzystanie z oferty Nemo.

Mamo, tato wrzuć na luz😊

Wszystko to w cenie biletu basenowego!

(możliwość skorzystania z dziecięcego menu w Bistro Nemo)

• 800 800 605 – ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”

• Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Szczegóły na stronie: link

• Posiłki w szkole

• Informujemy, że w szkole można korzystać z odpłatnych posiłków:

a) drugie śniadanie - 2,10 zł,

b) obiad - 3,50 zł.

Rodzice, którzy chcą zapisać swoje dziecko na posiłki, proszeni są o wypełnienie i dostarczenie do intendentki (pokój obok świetlicy szkolnej)  zamieszczonego poniżej druku:

Deklaracja_z_oswiadczeniem.docx

Regulamin stołówki szkolnej - link

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

• Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku dla klas pierwszych odbędzie się 1 września o godz. 9:00 w sali gimnastycznej.

Pozostałe klasy zostaną poinformowane o godzinie rozpoczęcia roku przez dziennik elektroniczny.

• WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

• INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Zestaw materiałów i przyborów potrzebnych uczniowi do pracy w klasie pierwszej:

• plecak/tornister,
            • śniadaniówka + bidon,
            • zeszyty (1 zeszyt 16-kartkowy w trzy linie, 1 zeszyt 16-kartkowy w kratkę, zeszyt 16-kartkowy w kratkę lub notes do korespondencji),
            • usztywniona teczka z gumką,
            • piórnik, a w nim zestaw niezbędny na każde zajęcia: 2 ołówki, temperówka zamykana, nożyczki o zaokrąglonych końcach, gumka, klej w sztyfcie, kredki ołówkowe w podstawowych kolorach,
            • zestaw do edukacji plastycznej i technicznej do pozostawienia w klasie, zapakowany do teczki z rączką: blok rysunkowy biały i kolorowy, blok techniczny biały i kolorowy, papier kolorowy, kredki świecowe, farby plakatowe + 2 pędzle o różnej grubości, pojemnik na wodę, plastelina,
            • strój gimnastyczny: granatowe lub czarne spodenki, biała koszulka, buty sportowe na jasnej podeszwie,
            • strój na basen: strój kąpielowy/kąpielówki, czepek, ręcznik, klapki,
            • obuwie zmienne + worek.

Rodzice proszeni są o podpisanie zeszytów oraz innych rzeczy należących do dziecka imieniem i nazwiskiem oraz nazwą klasy.

Wychowawcy klas pierwszych

• Zajęcia wspomagające

• Przypominamy, że od 2 września 2021 r. na terenie szkoły będą realizowane nieodpłatne zajęcia wspomagające z wybranych przedmiotów. Zajęcia wspomagające mają na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego. Są przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII.

Załączony druk należy wypełnić i dostarczyć do  sekretariatu szkoły:

zajecia_wspomagajace.pdf​​​​​​​

• Gimnastyka korekcyjna 2021/2022

• Przypominamy o naborze na zajęcia gimnastyki korekcyjnej na rok 2021/2022 dla dzieci i młodzieży z miasta Dąbrowa Górnicza. Zainteresowanych rodziców uczestnictwem dziecka w zajęciach w przyszłym roku szkolnym prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia dziecka na zajęcia gimnastyki korekcyjnej w ZSP nr 7 w Dąbrowie Górniczej (dostępna na stronie szkoły/ zakładka obiekty sportowe/ gimnastyka korekcyjna, druki do pobrania) i dostarczenia do szkoły. Niezbędne będzie skierowanie od lekarza specjalisty z rozpoznaniem wady postawy.

Termin składania podań do 31.08.2021r

Zajęcia rozpoczynają się od 15.09.2021r

• Wakacyjna AKADEMIA BADMINTONA

od 18.08.2021r do 31.08.2021r.

na sali gimnastycznej będą prowadzone

zajęcia  z badmintona

w godz. 9.00 - 13.30

Zajęcia będą prowadzone przez

pana Mariana Krupę

i pana Roberta Korczyńskiego.

• ODBIÓR RZECZY POZOSTAWIONYCH PRZEZ UCZNIÓW

• Informujemy, że w terminie od 7 lipca 2021 r. do 16 lipca 2021 r. można odebrać pozostawioną przez uczniów odzież i obuwie - przy wejściu głównym do budynku szkoły. Po upływie tego terminu będzie ona wrzucana do kontenera przeznaczonego do zbiórki odzieży usytuowanego na osiedlu.

• Gimnastyka korekcyjna - nabór na rok szkolny 2021/2022

• Trwa nabór na zajęcia gimnastyki korekcyjnej na rok 2021/2022 dla dzieci i młodzieży z miasta Dąbrowa Górnicza. Zainteresowanych rodziców uczestnictwem dziecka w zajęciach w przyszłym roku szkolnym prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia dziecka na zajęcia gimnastyki korekcyjnej w ZSP nr 7 w Dąbrowie Górniczej (dostępna na stronie szkoły/ zakładka obiekty sportowe/ gimnastyka korekcyjna, druki do pobrania) i dostarczenia do szkoły. Niezbędne będzie skierowanie od lekarza specjalisty z rozpoznaniem wady postawy.

Termin składania podań 31.08.2021r

Zajęcia rozpoczynają się od 15.09.2021r

gimn._plakat.docx

• Półkolonie 2021

• Uczniowie zakwalifikowani na półkolonie od 05.07.2021 do 16.07.2021 proszeni są o przynoszenie obuwia zmiennego, stroju na salę gimnastyczną oraz stroju na basen. Zajęcia odbywają się od godziny 9.00 do 15.00. Dzieci młodsze, które wracają same do domu muszą posiadać zgodę od rodzica na samodzielny powrót.