W dniu 5.11.2019r nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody. Możliwość korzystania z natrysków z zimną wodą. Przepraszamy.
Nasi stypendyści
Niezwykle miło nam poinformować, że nasi uczniowie oraz ubiegłoroczni absolwenci otrzymali z rąk Prezydenta naszego miasta Stypendium Miasta Dąbrowy Górniczej dla Najzdolniejszych Uczniów i Studentów – Mieszkańców Dąbrowy Górniczej.
Oto lista nagrodzonych: Jan Smalcerz, Wiktoria Siudyka, Dawid Mostowy, Katarzyna Bazarnik, Olga Adamczyk.
Serdecznie gratulujemy!
CodeWeek w 8b
Kolejną inicjatywą w ramach CodeWeek 2019 były zajęcia dla klasy 8b prowadzone przez ucznia tej klasy - Krzysztofa Sroczyńskiego.
Krzysiek opowiedział swoim koleżankom i kolegom, skąd wzięła się jego pasja do programowania oraz przedstawił środowisko Unity, w którym programuje. W trakcie lekcji przedstawił dwie własne gry.
Kompetencje kluczowe
Informujemy, że nasza placówka rozpoczęła proces wspomagania w zakresie kształcenia u uczniów kompetencji kluczowych, którymi są:
- kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji,
- kompetencje w zakresie wielojęzyczności,
- kompetencje matematyczne oraz kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii,
- kompetencje cyfrowe,
- kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się,
- kompetencje obywatelskie,
- kompetencje w zakresie przedsiębiorczości,
- kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej.
Proces prowadzony jest z udziałem trenera ds. wspomagania szkół.
W trakcie pracy warsztatowej Rada Pedagogiczna uznała, że w bieżącym roku szkolnym zajmiemy się kompetencjami uczniów w zakresie uczenia się. W ciągu całego roku odbędą się szkolenia dla pedagogów, rodziców i uczniów, w trakcie których poruszone zostaną następujące kwestie: samokształcenie, sposoby notowania, strategie uczenia się. O terminach spotkań ze specjalistami będziemy informować na bieżąco.
Poniżej zamieszczamy zdjęcia z warsztatów nauczycieli, w trakcie których ustalono priorytety na rok szkolny 2019/2020.
10
Dzień Edukacji Narodowej - 14.10.2019 r.
Przypominamy, że 14.10.2019 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Serdecznie zapraszamy w tym dniu na uroczystą akademię o godz. 11:15.
Zagrożenia związane z e-papierosami – MEN i GIS ostrzegają!
Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy tak samo jak tradycyjne papierosy uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.
E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ich przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.
Istnieją również dowody na to, że młodzi ludzie, którzy używają e-papierosów, mogą częściej palić papierosy w przyszłości. Istnieją udokumentowane przypadki zatruć płynem z e-papierosów wśród dzieci oraz osób dorosłych. Ważna jest zatem wiedza na temat zagrożeń związanych z e-papierosami.
Wszystkie e-papierosy mają wysoką zawartość nikotyny. Według producenta pojedyncza kapsułka JUUL zawiera tyle samo nikotyny, co paczka 20 zwykłych papierosów. Produkt jest dostępny tylko w wysokich stężeniach nikotyny, co może powodować u niektórych nastolatków szybki rozwój uzależnienia.
W informacji MEN i GIS zachęcamy rodziców i apelujemy do nich o to, aby poinformowali swoje dziecko o zagrożeniach.
Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej
MEN_i_GIS_Informacja_dla_rodzicow_zagrozenia_dotyczace_e-papierosow.docx
Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych
Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych,
hasło wywoławcze: WYOBRAŹ SOBIE…
Biblioteka szkolna ogłasza konkursy dla czytelników:
KONKURS TECHNICZNO- PLASTYCZNY pt.: „ Wyobraź sobie…”
dla klas 2-4
Uczestnicy konkursu stają przed zadaniem zaprojektowania okładki dla nieistniejącej realnie, lecz istniejącej w ich wyobraźni książki.
Książce należy nadać tytuł i wykonać projekt okładki. Na okładce powinien być tytuł, nazwisko i imię autora ( czyli ucznia biorącego udział w konkursie). Ocenie podlegać będzie pomysłowość, kreatywność przy realizacji projektu, zgodność między tytułem, a jego wizualną reprezentacją na okładce i estetyka wykonania.
Prace oddajemy do 29 października.
KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS 1-3
Biblioteka ogłasza konkurs na wykonanie zakładki do książki.
Prace należy składać w bibliotece do 25.10.2019 r.
(technika dowolna)
KONKURS LITERACKI dla uczniów klas 5-8
Uczestnicy konkursu piszą wiersz, zaczynający się od słów „Wyobraź sobie…”, czyli hasła tegorocznego święta Bibliotek Szkolnych. Tekst własnego autorstwa oddajemy na kartce A4, najlepiej zapisany na komputerze, można kartkę ozdobić, pamiętając jednak, że najważniejszy jest tekst.
Prace oddajemy w bibliotece szkolnej do 29 października.
KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS 5-6
Konkurs na wykonanie plakatu zachęcającego do czytania książek.
Prace należy składać w bibliotece do 28.10.2019 r.
Zapraszamy serdecznie do udziału.
800 080 222 – rusza całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli
Już od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemyw domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słowneji fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparciew najtrudniejszych sytuacjach.
Bierzemy udział w #CODEWEEK2019
Z radością informujemy, że bierzemy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.
Harmonogram zajęć:
10.10.2019 r., godz. 10:00 - Programujemy robota Cleo. - programowanie robota w formie rywalizacji pomiędzy uczniami uczęszczającymi do świetlicy ( szkolne atrium) https://codeweek.eu/view/231273/programujemy-robota-cleo
10.10.2019 r., godz. 10:00 - Koduj z nami! - zajęcia z kodowania na macie dla dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej https://codeweek.eu/view/231293/koduj-z-nami
22.10.2019 r., godz. 08:30 - 09:30 - Unity - podstawy - zajęcia w klasie 8b prowadzone przez jednego z uczniów https://codeweek.eu/view/275288/unity-podstawy-i-2-gotowe-gry
Co to jest #CODEWEEK2019?
Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019.
Europejski Tydzień Kodowania to …
wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami.
Po co uczyć dzieci programowania?
Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom (i wielu dorosłym) poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne.
Materiały do pobrania:
Informacja_na_strone_internetowa_szkoly_Codeweek.docx
Zmiana harmonogramu pracy basenu od 30.09.2019r
Od 30.09.2019r ulega zmianie harmonogram pracy basenu. Poniżej zamieszczony zostaje nowy harmonogram.
Przepraszamy i zapraszamy.HARMONOGRAM_PRACY_BASENU(8).docx
ZEBRANIE RADY RODZICÓW
Informujemy, że zebranie Rady Rodziców z dn. 24.09.2019r zostało przeniesione z godziny 17.00 na godz.18.00
ZEBRANIE RADY RODZICÓW
Informujemy, że dnia 24.09.2019r tj. wtorek o godz. 17.00 odbędzie się zebranie trójek klasowych.
Gimnastyka korekcyjna.
Od 16.09.2019 r. rozpoczynają się zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w roku szkolnym 2019/20. Poniżej zamieszczamy listy dzieci zakwalifikowanych na zajęcia z podziałem na grupy. Bliższych informacji udziela p. Wioleta Labus pod nr.telefonu 504 300 428.
Plan lekcji w kl. 1
Informujemy, że po przeprowadzonych konsultacjach plan klas 1 - 3 pozostaje bez zmian.
Harmonogram pracy basenu od 09.09.2019r
Od 09.09.2019r basen będzie czynny wg harmonogramu zamieszczonego poniżej. Serdecznie zapraszamy.
Uwaga! Rodzice klas 1.
Informujemy, że od 5 września planowana jest zmiana godzin rozpoczynania lekcji:
kl. 1a - od 4 lub 5 godziny lekcyjnej,
kl. 1b - od 1 godziny lekcyjnej.
Ewentualne uwagi do zmian proszę zgłaszać do 3 września do godziny 15:00.
Spotkanie rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych
Informujemy, że dnia 30.08.2019r.o godz.15.00 w atrium odbędzie się spotkanie rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych z Dyrektorem Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 7 w Dąbrowie Górniczej. ZAPRASZAMY
Archiwum Aktualności