• Jadłospis

• Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu:

JADŁOSPIS oraz informacje o alergenach

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne tak, aby rodzic miał świadomość,     że  w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową.
          W związku z powyższym przy jadłospisie będzie można znaleźć spis alergenów.

*Alergeny występujące w posiłkach:

1. Zboża zawierające gluten

2. Skorupiaki i produkty pochodne

3. Jaja i produkty pochodne

4. Ryby i produkty pochodne

5. Orzeszki ziemne (arachidowe)

6. Soja i produkty pochodne

7. Mleko i produkty pochodne

8. Orzechy

9. Seler i produkty pochodne

10. Gorczyca i produkty pochodne

11. Nasiona sezamu i produkty pochodne

12. Dwutlenek siarki

13. Łubin

14. Mięczaki

* Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty gotowe (np. kakao, herbata, dżem, ketchup, koncentrat pomidorowy, produkty z mięsa) mogą zawierać śladowe ilości alergenów: glutenu, mleka łącznie z laktozą, jaj, soi, orzechów, selera i gorczycy.

Do przygotowania posiłków używane są przyprawy:

pieprz ziołowy, pieprz naturalny mielony, ziele angielskie, liść laurowy, oregano, bazylia, tymianek, kminek, majeranek, zioła prowansalskie, czosnek granulowany, papryka słodka.

UWAGA

Przypominamy jednocześnie, że w żywieniu dziecka nie powinno się ograniczać produktów alergizujących, chyba, że występuje wyraźne wskazanie lekarza( w takim wypadku należy dostarczyć do szkoły stosowne zaświadczenie o alergii występującej u dziecka).Racjonalne żywienie jest bardzo ważne w każdym wieku dla rozwoju dziecka.

* * * * *

Dzieci bez ograniczeń mogą korzystać
          z dystrybutora wody pitnej .

Ze względów organizacyjnych jadłospis może ulec zmianie.