• Konkurs Pho3nix Active School
          • Konkurs Pho3nix Active School

          • Od jutra rozpoczynamy głosowanie na prace konkursową naszej szkoły. Głosowanie publiczności, całej społeczności szkolnej i przedszkolnej, odbywa się za pośrednictwem Portalu pod adresem: https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/.
            Głosuj na Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Dąbrowie Górniczej, w terminie od 1.06.2022 do 7.06.2022 r. Aby głos był ważny należy wybrać pracę konkursową naszej Szkoły, kliknąć w przycisk „Głosuj” zlokalizowany pod wybraną pracą konkursową, podać adres e-mail, na który zostanie wysłany link aktywacyjny potwierdzający udział w głosowaniu, a następnie kliknąć przycisk “Głosuj”, głos dopiero wtedy głos zostanie zaliczony.

            Głosujmy razem.

             

          • Nasz uczeń na Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej

          • Niezmiernie miło nam poinformować, że nasz uczeń Maksymilian Sroczyński czynnie uczestniczył w  Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej

            Ogólnopolska Naukowa Konferencja Interdyscyplinarna "Współczesne Zastosowania Informatyki", zorganizowana przez Instytut Informatyki Wydziału Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, odbyła się w 16 maja 2022 roku. 

            Konferencja o charakterze interdyscyplinarnym przyciągnęła wielu prelegentów z całej Polski. Była to wspaniała okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń ekspertów, studentów i pasjonatów nauk technicznych, przyrodniczych, ekonomicznych i społecznych. Wszystkiemu zaś przyświecał wspólny cel – zrozumienie współczesnego świata. Świata cyfrowego, w którym wykorzystanie narzędzi informatycznych stało się niezbędne niemal w każdej dziedzinie życia i nauki.

            Jest dla nas niezykle satysfakcjonujące, że pośród wygłaszających prelekcje znalazł się także team naszego ucznia, Maksymiliana Sroczyńskiego.

            To jego debiut na konferencji naukowej. Maks wystąpił wśród prelegentów przygotowanych przez Klub Naukowy F44 Red, który także reprezentuje.

            Wystąpienie teamu Maksymiliana "HaloEdge: DYI Autonomous Car Racing: Phase 1" dotyczyło projektu, realizowanego w rosnącym zespole młodych talentów klubu F44 Red, w którym znalazła się także Amanda i jego starszy brat Krzysztof. HaloEdge to projekt elektrycznego samojezdnego pojazdu, który ma docelowo uczestniczyć w wyścigach takich pojazdów.

            Gratulujemy Maksymilianowi, że swoim uczestnictwem w aktywnościach akademickich w godny sposób promuje swoją szkołę. Tak trzymaj!

            Dodatkowe linki:

            Klub Naukowy F44 Red: https://f44red.com

            Strona konferencji naukowej: https://wzi.uph.edu.pl/

        • Podziękowania
          • Podziękowania

          • W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy za czynny udział w akcji zbiórki środków na zakup specjalistycznego aparatu słuchowego dla naszego ucznia.

            Organizatorzy

          • Wojewódzki Konkurs Astronomiczny

          • Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym:

            I miejsce - Lena Litwin,

            III miejsce - Julia Wawryło,

            Wyróżnienie - Wojciech Pasamonik.

            Gratulujemy!

          • Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

          • Postępowanie rekrutacyjne dla kandydatów do klas I szkół ponadpodstawowych na  rok szkolny 2022/2023 prowadzone jest z wykorzystaniem systemu informatycznego (Art. 130 ust 2.7 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe Dz.U.2021.1082 t.j.). Dla kandydatów rekrutujących się do szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Miasto Dąbrowa Górnicza system dostępny jest na stronie https://slaskie.edu.com.pl/kandydat Wypełnienie i złożenie w systemie rekrutacyjnym wniosku będzie możliwe od 16 maja 2022 r. 

            W rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 kandydat do klasy I szkoły ponadpodstawowej może wybrać trzy szkoły i dowolną liczbę oddziałów w danej szkole.  

            Kandydaci do klas dwujęzycznych i klas sportowych w wybranych szkołach muszą przystąpić do sprawdzianu kompetencji językowych lub sprawdzianu sprawności fizycznej. Terminy sprawdzianów publikowane są na stronach poszczególnych szkół.  

            Wybierając szkołę techniczną lub branżową, kandydat zobowiązany będzie do wykonania badania przydatności do zawodu, które wykonywane są bezpłatnie, na podstawie skierowania wydanego przez szkołę do której zostanie zakwalifikowany do przyjęcia.  

            Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2022/2023, a także terminy składania dokumentów dla kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie województwa śląskiego określa Zarządzenie Śląskiego Kuratora Oświaty z dnia 26 stycznia 2022 roku.

             Jak dostać się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

             W pierwszym kroku, jeszcze przed egzaminem ósmoklasisty, uczniowie składają wnioski do szkół ponadpodstawowych (od 16 maja 2022 r. do 20 czerwca 2022 r.). Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz złożenie ewentualnie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zamianę szkół do których kandyduje (od 24 czerwca 2022 r. do 13 lipca 2022 r.) i o kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty (od 8 lipca 2022 r. do 13 lipca 2022 r. ) Po podaniu przez placówkę listy zakwalifikowanych uczniów (20 lipca 2022 r.), muszą oni złożyć w wybranej przez siebie szkole deklarację woli przyjęcia do szkoły (od 21 lipca 2022 r. do 28 lipca 2022 r.) W tym celu uczniowie muszą dostarczyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na tej podstawie szkoły publikują oficjalne listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych (29 lipca 2022 r.), i zaczyna się etap dodatkowej rekrutacji w przypadku placówek, w których są jeszcze wolne miejsca, który wygląda podobnie jak pierwszy etap. 

            Inne zasady obowiązują tylko w przypadku szkół, do których należy zdać sprawdziany sprawności fizycznej, testy umiejętności i kompetencji językowych lub uzdolnień kierunkowych. Daty tych egzaminów ustalają indywidualnie dyrektorzy szkół. Podobnie, mogą tu obowiązywać inne terminy końca składania dokumentów ( od 16 maja do 30 maja 2022 r.). Dokładne zasady rekrutacji, w tym terminy sesji dodatkowych ustala szkoła. 

            Absolwent szkoły podstawowej może zebrać w trakcie rekrutacji 200 punktów, z czego połowa to punkty z egzaminu. Pozostałe można otrzymać za wyniki na świadectwie, szczególne osiągnięcia oraz za wolontariat. 

            W trakcie rekrutacji brane są pod uwagę i przeliczane na punkty oceny z języka polskiego, matematyki i dwóch wybranych przedmiotów, które wskazane są jako punktowane do danej klasy. Za ocenę celującą dostaje się 18 punktów, za bardzo dobrą 17, za dobrą 14, za dostateczną 8, za dopuszczającą 2 punkty. Dodatkowo, za świadectwo „z czerwonym paskiem” można otrzymać 7 dodatkowych punktów. 3 punkty otrzymują osoby angażujące się w działania wolontariatu szkolnego (otrzymanie punktów za wolontariat pozaszkolny jest nieoczywiste i zasady ustala szkoła). 

            Dodatkowe punkty (od 2 do 10 za jeden, ale nie więcej niż 18 w sumie) można otrzymać za sukcesy w konkursach kuratoryjnych, konkursach wiedzy, osiągnięcia artystyczne i sportowe zgodne z wykazem zawartym w Zarządzeniu Śląskiego Kuratora Oświaty z dnia 28 lutego 2022 roku.

            Punkty z egzaminu przeliczane są następująco. W sumie za trzy egzaminy można dostać 100 punktów. Liczbę punktów procentowych za egzamin z języka polskiego oraz z matematyki należy pomnożyć przez 0,35, natomiast punkty za egzamin z języka obcego nowożytnego mnoży się przez 0,3 (100 proc. x 0,3 = 30 punktów). 

            Egzaminu ośmioklasisty nie można nie zdać. Nie ma żadnego ustalonego progu punktowego, który należy osiągnąć podczas testu. Warto też pamiętać o tym, że ile należy otrzymać punktów by dostać się do wybranej przez siebie szkoły, uczniowie dowiedzą się dopiero po zakończeniu całego procesu rekrutacji. Na stronach internetowych poszczególnych szkół są najczęściej publikowane progi punktowe z poprzednich lat, ale nie są one w żaden sposób wiążące, a służą tylko zorientowaniu się uczniów przy układaniu listy preferowanych placówek. 

             

            Źródło: https://edukacja.dg.pl/rekrutacja-2022-2023/

        • Test Wiedzy Szkolnych Kas Oszczędności
          • Test Wiedzy Szkolnych Kas Oszczędności

          • Koniecznie weź w nim udział. Jest to test dla każdego. Nie ma ocen, jest weryfikacja swojej wiedzy, zabawa oraz zdobycie punktów dla swojej szkoły.

            Wystarczające są to powody? Zatem, szczegóły.

            1. W teście może wziąć udział każdy uczeń z klas I-VI.
            2. Test zawiera 10 pytań.
            3. Przy każdym pytaniu znajdziesz odpowiedzi. Tylko jedna jest poprawna.
            4. Czas na wykonanie testu wynosi 30 minut.
            5. Zaloguj się poprzez poprawne wypełnienie wszystkich pól.
            6. Link do TESTU znajdziesz tutaj:

            https://www.pkobp.pl/test-sko/

             

            1. Wpisz Kod naszej szkoły, to: 206.
            2. Jeśli nie jesteś uczniem szkoły biorącej udział w teście, wpisz 000 (trzy zera), także rodzice, nauczyciele, dziadkowie.
            3. Wpisz dalej numer klasy

            Wpisz numer swojej klasy od 0 do 6 (bez oznaczeń literowych) np. jeśli jesteś uczniem klasy 4A, w tym polu wpisz 4.

                   4. Nazwa uczestnika

            Wymyśl dowolną nazwę. Może to być np. nazwa zwierzęcia, rośliny. Ważne: nie wpisuj swojego imienia i nazwiska.

                  5.  Rozpocznij test

            WAŻNE: Biorąc udział w teście dajesz punkty swojej szkole.

            Test możesz wykonać wielokrotnie.  Powodzenia. Nie zwlekaj!

            Możesz przekazać Opiekunowi SKO , czyli mnie:* wiadomość o wykonanym teście. Czekam na takie wiadomościJ

            Elżbieta Leżała

            • Wśród uczestników TESTU rozlosujemy upominki.

                UWAGA> Proszę pamiętać,  jeśli TEST nie otwiera się, spróbuj otworzyć w innej przeglądarce niż Internet Explorer, czy Firefox , mogą na nich pojawić się błędy.