• SPOSÓB I TRYB REALIZACJI ZAJĘĆ, SPOSOBY OCENIANIA I WERYFIKACJI WIEDZY

• Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
          Dyrektor Szkoły przekazuje następujące informacje:

INFORMACJA O SPOSOBIE I TRYBIE REALIZACJI ZAJĘĆ LEKCYJNYCH

1. Począwszy od 26.10.2020 r. do 08.10.2020 r. nauczanie w klasach 4 - 8 będzie prowadzone zdalnie według planu zajęć danej klasy (od 9.11.2020 do 29.11.2020 od klasy 1 do 8).

2. W Dzienniku elektronicznym, w zakładce Zadanie domowe lub na platformie Teams
          publikowane będą zadania i informacje dla wszystkich klas. Niektóre z lekcji będą prowadzone online.

3. W trakcie zajęć online  nauczyciel łączy się z uczniami poprzez platformę TEAMS, ma z nimi  bezpośredni kontakt  w czasie lekcji i/lub zleca wykonywanie przez uczniów zadań dostępnych na ekranie urządzenia/monitora.

4. Praca bez monitora - samodzielna – nauczyciel informuje o  zadaniach do zrobienia bez wykorzystania monitora/urządzenia, np. tekst do przeczytania z książki, odręczne wykonanie ćwiczeń, itp. W czasie takich zajęć nauczyciel jest do dyspozycji ucznia, a uczeń może (nie musi) komunikować się z nauczycielem w przypadku zaistnienia problemów z wykonaniem polecenia.

5. Zdalne nauczanie obejmuje również uczniów objętych kształceniem specjalnym (przyznane zgodnie z opinią PPP zajęcia rewalidacyjne, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, zajęcia rozwijające zainteresowania, zajęcia terapeutyczne z psychologiem, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne), nauczaniem indywidualnym oraz zindywidualizowaną ścieżką kształcenia.

6. Nauczyciele będą mogli wykorzystywać m.in. obowiązujące podręczniki, zintegrowaną platformę edukacyjną proponowaną przez men (
          www.epodreczniki.pl), materiały udostępniane przez CKE, materiały wykonane przez siebie, inne materiały dostępne online.

7. Kontakt z rodzicami i uczniami w celu konsultacji odbywać się będzie według harmonogramu, który zostanie opublikowany na stronie internetowej szkoły.

8. W przypadku braku mozliwości technicznych do pracy zdalnej w domu (brak komputera, połączenia internetowego) szkoła zorganizuje stanowisko pracy dla ucznia w placówce.

INFORMACJA O SPOSOBIE OCENIANIA I WERYFIKOWANIA WIEDZY

1. Uczniowie będą oceniani zdalnie, z wykorzystaniem aplikacji, komunikatorów i programów, za pomocą których nauczyciel komunikuje się z uczniami.
          2. Ocenianie będzie zróżnicowane, np. odpowiedź ustna, praca domowa, kartkówka, sprawdzian, itp.
          3. Oceny będą wprowadzane do dziennika elektronicznego.